Uroczyste obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczął przemarsz pocztów sztandarowych oraz uczestników uroczystości na czele z Wielopokoleniową Orkiestrą Dętą do kościoła parafialnego, gdzie została odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny. Następnie w miejscach upamiętniających poległych w walce o wolną Polskę mieszkańcy, na czele z władzami gminy złożyli symboliczne wiązanki kwiatów.

Dalsze obchody odbyły się w Samorządowym Ośrodku Kultury. Wójt Gminy Wiesława Sieńkowska w swoim wystąpieniu podkreśliła znaczenie Konstytucji 3 Maja, jako aktu prawnego stanowiącego podstawę nowoczesnego społeczeństwa. Przypomniała o Dniu Flagi Państwowej, który obchodzimy w dniu 2 Maja i zaapelowała o otaczanie naszych narodowych barw szacunkiem i miłością, bo one przypominają o naszej Ojczyźnie. Radosny, majowy nastrój wprowadził wspaniały występy artystyczne przygotowane przez chór Klubu Seniora „Legenda”, który wyśpiewał piękne pieśni patriotyczne oraz młodzież z Publicznego Gimnazjum i szkoły Podstawowej z Komarowa-Osady, która zaprezentowała montaż słowno-muzyczny oraz polskie tańce narodowe – poloneza i kujawiaka. Występy obu grup wprowadziły uczestników w chwilę refleksji i zadumy związanej z obchodzonym świętem uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W uroczystościach wzięły udział poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej z Antoniówki, Szkoły Podstawowej z Komarowa-Osady i Szkoły Podstawowej ze Śniatycz, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej jednostek z Antoniówki, Janówki, Komarowa-Osady, Ruszczyzny, Zubowic i Duba oraz partii politycznych.

Kontynuacją obchodów 3 Majowych był majowy rajd rowerowy, który zorganizowali pracownicy Samorządowego Ośrodka Kultury oraz druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Komarowie-Osadzie. Przejazd rowerowy wyruszył z komarowskiego Rynku. W aurze pięknego majowego popołudnia uczestnicy rajdu pokonali 10 kilometrów. Trasa rajdu prowadziła malowniczymi drogami gminnymi pokazując urokliwe krajobrazy i zakątki naszej gminy.

Skip to content