Zazwyczaj droga do sukcesu jest długa i kręta, a nasze starania nie zawsze przekładają się na efekty, o jakich marzymy. Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie dobrze o tym wiedzą, chociaż uważają, że czasem sukcesem można nazwać już sam udział w zmaganiach konkursowych.

 Mimo wielkiej determinacji i zaangażowania, komarowskim szczypiornistom nie udało się stanąć na podium podczas rejonowego etapu Gimnazjady Chłopców w Piłce Ręcznej, która odbyła się 22 marca 2016 r. w Zamościu. Drużyna w składzie: Jakub Łaba, Dariusz Maryńczak, Hubert Skroban, Dawid Korneluk, Artur Nabożny, Kamil Topolski, Krzysztof Pilip, Krystian Czerwiński, Jakub Cyc, Norbert Działa, Sebastian Niemczuk, Jakub Płachta, Robert Struzik, Krzysztof Struzik i Daniel Baranowski wywalczyła IV miejsce za szczypiornistami: z Gimnazjum nr 6 w Zamościu, z Hrubieszowa i Żdanowa. Trenerem drużyny jest pan Krzysztof Danilewicz.

18 marca 2016 r. uczennice kl. III: Anna Biszczan, Laura Mikuła oraz Natalia Skiba brały udział w okręgowym etapie Wojewódzkiego Konkursu „Wędrówka po krajach angielskiego/niemieckiego obszaru językowego”. Konkurs został zorganizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. KEN w Lublinie oraz Doradców metodycznych języka angielskiego i niemieckiego w ramach obchodów Jubileuszu 25-lecia Dobrego Sąsiedztwa i 25–lecia istnienia Centrum Brytyjskiego UMCS pod patronatem Ambasady Niemiec, Honorowego Konsula RFN, Marszałka Województwa Lubelskiego, Wojewody Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz przy wsparciu Centrum Brytyjskiego UMCS w Lublinie, American Corner w Lublinie. Uczennice przygotowywały się pod czujnym okiem nauczycielki języka angielskiego – pani Tamary Bur.

1 kwietnia 2016 r. uczeń klasy III – Jakub Łaba reprezentował w Zamościu swoją szkołę i gminę w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Wprawdzie znalazł się poza finałową trójką, ale zdobyte doświadczenie z pewnością wykorzysta w dorosłym życiu. Dziś młody druh swoje zainteresowania realizuje w jednostce  ochotniczej straży pożarnej w Antoniówce. Do konkursu przygotowywał się pod kierunkiem swojego opiekuna – pana Krzysztofa Danilewicza.

8 kwietnia 2016 r. chór szkolny „Echo” uczestniczył w IV Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Chłopcy malowani”, zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość we współpracy z Klubem 3. Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. „Echo” prowadzone przez nauczyciela muzyki -pana Marka Biszczana zaprezentowało piosenki: „Poprzez walki dym” oraz „Bywaj dziewczę zdrowe”.

20 kwietnia 2016 r. uczennice klasy II: Karolina Szeremeta oraz Paulina Kawa, których opiekunem artystycznym jest pan Marek Biszczan, uczestniczyły w IX Przeglądzie Poezji Śpiewanej im. Marka Grechuty, zorganizowanym przez Bursę Międzyszkolną Nr 2 w Zamościu. Celem przeglądu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień muzycznych młodzieży, a przede wszystkim zainteresowanie młodych ludzi  poezją śpiewaną, piosenką literacką oraz postacią Marka Grechuty. Dziewczęta kolejny raz udowodniły, że poradzą sobie z każdym gatunkiem i tematem muzycznym i chociaż nie dane im było stanąć na podium, za sukces można uznać ich niebywałe, indywidualne umiejętności wokalne.

Udział każdego z uczniów, zarówno w konkursach, jak i zawodach sportowych to efekt pracy i wielkiego zaangażowania opiekunów. To oni podejmują wszelkie działania z myślą o swoich podopiecznych, oni cieszą się ich sukcesami, uczą zasad „zdrowej” rywalizacji i pracują nad tym, by niepowodzenie przerodziło się wyłącznie w motywację do dalszej pracy.

Skip to content