Miejsce pamięci zwycięskiej bitwy pod Komarowem – 1920 roku odwiedziło około 100 turystów krajoznawców zrzeszonych w wojskowych oddziałach i klubach PTTK z całej Polski. Byli to również uczestnicy kursu z zakresu turystyki historycznej i militarnej, którzy odwiedzili gminę w ramach XXX Seminarium Krajoznawczego Wojska Polskiego „Twierdza Zamość – 2016”.

 Na polu bitwy w Wolicy Śniatyckiej gości powitała wójt Gminy Komarów-Osada Pani Wiesława Sieńkowska wraz z dyrektor Szkoły Podstawowej Panią Anną Kupiec-Niedźwiedź.

Turyści byli pod wrażeniem tego wyjątkowego miejsca, które z pewnością ma ogromne znaczenie dla historii Polski i jest szczególne dla mieszkańców Gminy Komarów-Osada. Na miejscu zostały złożone kwiaty przy mogiłach poległych w walce.

Uczestnicy seminarium zobaczyli również pokaz jazdy konnej i musztry.

Organizatorem był Departament Komunikacji Społecznej Ministerstwa Obrony Narodowej we współpracy i przy wsparciu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej, Komisji ZG PTTK do Współpracy z WP, Wojskowe Stowarzyszenie Sport-Turystyka-Obronność, 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu oraz 32 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu.

Skip to content