Dzień Języków Obcych to doskonała forma edukacji praktykowana od kilku lat w Publicznym Gimnazjum w Komarowie – Osadzie. Gimnazjaliści w ten sposób mogą rozwijać swoje zainteresowania i pogłębiać wiedzę z języków obcych: angielskiego i francuskiego, których na co dzień uczą się w swojej szkole. Uczestnicząc w różnych konkursach, mają możliwość wykazania się znajomością tych języków, a także publicznego zaprezentowania swoich talentów oraz umiejętności artystycznych i językowych. Jest to także nauka poprzez zabawę. Uczniowie uczą się ponadto zdrowej rywalizacji.

Dzień Języków Obcych przybliża uczniom kulturę państw angielskiego i francuskiego obszaru językowego, a przy tym doskonale integruje środowisko uczniowskie.

W ramach tegorocznego Dnia Języków Obcych przeprowadzone zostały następujące konkursy sprawdzające wiedzę o Anglii i Francji:

  • konkurs wiedzy on-line;
  • konkurs na plakat „Plan miasta”;
  • konkurs „Najsłynniejsze budowle miast w 3D”;
  • konkurs wiedzy o największych miastach;
  • konkurs na przebranie „Żywy symbol miasta”;

Ponadto widzowie mieli możliwość wygrania słodkich upominków, poprawnie odpowiadając na pytania zadawane przez prowadzące.

Podczas obrad jury społeczność szkolna mogła wysłuchać popularnych utworów muzycznych – angielskich i francuskich – w wykonaniu koleżanek z klas II i III.

Tegoroczny Dzień Języków Obcych odbył się 22 marca 2016 r., a jego organizatorkami były nauczycielki języków obcych w Publicznym Gimnazjum w Komarowie – Osadzie: Pani Tamara Bur oraz Pani Katarzyna Gajewska – Pleskaczyńska.

 

Skip to content