Uroczystość gminna z okazji Dnia Kobiet odbyła się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Komarowie-Osadzie.

Wójt Gminy w swoim wystąpieniu przedstawiła historię Międzynarodowego Dnia Kobiet. Podkreśliła, że działania na rzecz „prawdziwej” równości w dobie teraźniejszości są wyzwaniem dla wszystkich. Powinniśmy wszyscy działać, reagować i decydować. W dzisiejszych czasach być kobietą, to mieć wolny wybór i móc stanowić o sobie samej, być usłyszaną, zrozumianą, docenioną w domu i w pracy. Bo kobiety są silne, rezolutne, odważne, mają własne zdanie i znają swoją wartość.

„Nigdy nie rezygnujcie ze swoich marzeń i walczcie o swoje, bo gdyby nie nasze praprababki, nie byłybyśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy teraz.”

Życzyła wszystkim kobietom, aby w swoim życiu trafiały na mądrych mężczyzn (właściwych partnerów), wolnych od kompleksów i stereotypowego myślenia o kobietach, takich, którzy sprawy swoich żon, matek i córek traktują poważnie. Bo w związkach potrzebna jest równowaga i szacunek.

Następnie Sekretarz Gminy Komarów-Osada Pan Stanisław Siek wręczył bukiet kwiatów na ręce Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Ruszczyźnie, które było wspólnie z Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Komarowie-Osadzie organizatorem uroczystości. Wraz z kolorowymi kwiatami przekazał wiele pięknych życzeń i ciepłych słów w stronę wszystkich kobiet. Następnie sołtys Ruszczyzny Pan Zbigniew Pysiewicz wręczył przepięknego storczyka gospodarzowi gminy Pani Wiesławie Sieńkowskiej wraz z najlepszymi życzeniami od organizatorów i wszystkich obecnych.

Część artystyczna rozpoczęła się wesołym występem dzieci szkolnych ze Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie prezentując ludowe układy taneczne opracowane pod czujnym okiem swoich pedagogów. Radosne tańce były gromko oklaskiwane przez widownię. W dalszej części uroczystości wystąpiły pod kierownictwem Pana Janusza Bogatko chór Pasjonata i zespoły śpiewacze Ruszczyźnianki, Woliczanki, Borowianki, Śniatyczanie, Klub Seniora Legenda. Występy zespołów były przeplatane humorystycznymi skeczami i wierszami przygotowanymi przez KGW w Ruszczyźnie.

Na zakończenie z radością wysłuchaliśmy przepięknego koncertu w wykonaniu Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej z Zubowic, działającego przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie pod batutą Pana Ryszarda Gryciaka.

Gminny Dzień Kobiet był okazją do wspólnego spotkania i wprowadził wszystkich w pogodny nastrój, to był dzień pełen dobrych wrażeń.

 

 

Skip to content