W czwartek 29 października reprezentacja Publicznego Gimnazjum z Komarowa-Osady zdobyła II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych w VI Polonijnym Festiwalu Sportu Powszechnego organizowanym przez Międzyszkolny Klub Sportowy „Padwa” z Zamościa.

W turnieju uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Zamościa i powiatu zamojskiego, a także reprezentanci Towarzystwa Kultury Polskiej im. S. W. Reymonta na Rówieńszczyźnie i Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Mościckiej.

 

Tegoroczna impreza sportowa zgromadziła 14 zespołów z gimnazjów i 14 zespołów ze szkół podstawowych. Konkurencje w formie gier i zabaw ruchowych, w których uczestniczyli młodzi sportowcy, sprawdzały umiejętności współdziałania zespołowego z wykorzystaniem różnych cech motorycznych zawodników. Uczniowie startowali w pięciu konkurencjach: rzucie piłki do kosza ruchomego, strzale do bramki kijem hokejowym, skoku przez płotki, przechodzeniu przez przeszkody i strąceniu balona lotkami.

Połączona drużyna kibiców Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej z Komarowa została wyróżniona za szczególny doping swoich kolegów i koleżanek otrzymując w nagrodę dyplom i słodki poczęstunek.

Opiekunem drużyny Publicznego Gimnazjum z Komarowa-Osady był pan Krzysztof Danilewicz.

Skip to content