To już kolejny w tym roku szkolnym sukces Klaudii Szeremety – uczennicy klasy III „a” Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie. W konkursie plastycznym „Dzieci ilustrują utwory Józefa Ignacego Kraszewskiego” w kategorii szkół gimnazjalnych, organizowanym przez Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie Klaudia zajęła I miejsce. Wykonała ilustrację do utworu „Dziad i baba”.

Wiosną praca Klaudii zajęła II miejsce w konkursie „Dzika Australia”, organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu. W 2013 r. uczennica została wyróżniona w Pysznicy podczas XIII Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży w konkursie plastycznym pod hasłem „Matka Ziemia”.

Uczennica uczestniczyła także w Ogólnopolskim Konkursie „Fryderyk Chopin – człowiek XXI wieku”, organizowanym przez Gimnazjum Nr 16 im. F. Chopina w Lublinie, w konkursie plastycznym inspirowanym twórczością Józefa Chełmońskiego „Chełmoński wczoraj i dziś”, którego organizatorem było Liceum Plastyczne im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Brała także udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Krew ratuje życie”, za którego organizację odpowiadał Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.

Opiekunem artystycznym Klaudii była pani Anna Maryńczak.

Skip to content