15 czerwca w Publicznym Gimnazjum w Komarowie – Osadzie odbyło się uroczyste, edukacyjno – wychowawcze podsumowanie roku szkolnego 2014/2015. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście: wójt Gminy Komarów – Osada – pani Wiesława Sieńkowska, dyrektorzy szkół podstawowych z terenu gminy: pani Anna Kupiec – Niedźwiedź, pani Elżbieta Żybura, pani Lucyna Baryła oraz pani Grażyna Kaczor, kierownik Samorządowego Ośrodka Kultury – pani Iwona Pełypyszyn, a także sympatyczka miejscowego gimnazjum – pani Małgorzata Szymków. Liczne grono stanowili rodzice uczniów uczęszczających do gimnazjum, w tym rodzice uczniów klas VI, dla których ta uroczystość była formą promocji oferty edukacyjnej przygotowanej przez szkołę z myślą o przyszłej edukacji ich dzieci. Oczywiście nie zabrakło także samych zainteresowanych – uczniów klas VI, którzy wspólnie z pozostałymi gimnazjalistami oglądali występy starszych kolegów, a po zakończonych pokazach razem bawili się na szkolnej dyskotece.

Gimnazjaliści zaprezentowali się gościom i rodzicom w różnych tańcach (polonez, bailando, mazur, zumba, walczyk), w śpiewie solowym (Paulina Kawa, Karolina Szeremeta, Ilona Kudyk, Anna Biszczan) i zespołowym (chór „Echo”), w grze na instrumencie klawiszowym (Oskar Korczyński), w pokazach sportowych (piłkarze ręczni i piłkarze nożni) oraz w grze aktorskiej (koło teatralne „Ego”). W formie prezentacji multimedialnej zostały opracowane przez uczennicę Anastasiyę Bur działania edukacyjne i wychowawcze, podejmowane przez szkołę w ciągu roku szkolnego. Pracowali również nad dekoracją sali, którą stanowiły ich prace wykonane w ciągu roku w ramach zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych i domowych. Prace te na co dzień stanowią dekorację sal lekcyjnych oraz służą nauczycielom jako pomoc dydaktyczna na zajęciach.

Uczestnicy mogli także obejrzeć wystawę prac uczennicy klasy III”a” – Klaudii Szeremety, wielokrotnie nagradzanej podczas różnych konkursów plastycznych. Natomiast jeden z uczniów – Piotr Dworniczak prezentował sztukę orgiami.

Dyrektor szkoły – pani Anna Maryńczak podkreśliła wielki wpływ nauczycieli pracujących w Publicznym Gimnazjum w Komarowie – Osadzie na sukcesy edukacyjne i wychowawcze uczniów.

Skip to content