Od wielu lat w Gminie Komarów-Osada obchodzone jest uroczyście Święto Matki, które zwykle organizują różne koła z naszej gminy. W bieżącym roku gościliśmy w remizo-świetlicy w Janówce, gdzie do organizacji tego święta włączyło koło gospodyń wspólnie z Samorządowym Ośrodkiem Kultury.

Program został przygotowany z myślą o naszych matkach, które są najbliższe naszym sercom.

Na spotkaniu gościliśmy Panią Wójt Wiesławę Sieńkowską, Sekretarza Gminy Stanisława Sieka, kierowników jednostek podległych – Marzannę Mikułę, Dorotę Mazur, Józefa Pawliszaka, dyrektorów szkół – Lucynę Baryłę, Elżbietę Żyburę, Grażynę Kaczor, Annę Maryńczak, dyrektor SOK Iwonę Pełypyszyn, radną Beatę Zarębską-Jachymek, twórców i artystów z Gminy Komarów, Klub Seniora Legenda jak również Koła Gospodyń, które licznie przybyły na wspólne święto a także nasz miejscowy Chór „Pasjonata”.

 

Uroczystość rozpoczęła się od słów Pani Wójt, skierowanych do wszystkich matek w Gminie Komarów-Osada, które zapadły głęboko w naszych sercach, i które nad wyraz podkreśliły znaczenie i wartość słowa „Matka”.

Podczas uroczystości władze samorządowe wręczyły bukiet kwiatów na ręce jednej z matek a następnie symbolicznie zostały wręczone róże wszystkim zgromadzonym matkom.

Program uświetniły występy solowe Anety Szpindy, Patrycji Kuśmierczuk, i Zbigniewa Kowalczuka. Piękne i bardzo wzruszające były również wiersze Pani Lucyny Majcher, która sama ułożyła je na okoliczność Dnia Matki, ale równie atrakcyjny okazał się występ chóru, który rozbawił biesiadników i nadał atmosferze ciepłego i serdecznego klimatu.

W piosenkach nie zabrakło gorących słów o „Matce”, które z radością wszyscy wyśpiewali.

 

Skip to content