Już po raz piąty 20 maja 2015 r, w Gminie Komarów-Osada została przeprowadzona akcja „Polska Biega”. Na starcie stanęło 344 zawodników w różnym wieku. Słoneczna pogoda i dobry nastrój dodatkowo podnosiły temperaturę spotkania. Celem imprezy była popularyzacja biegów wśród jak największej liczby mieszkańców gminy oraz promowanie zdrowego stylu życia. Otwarcie biegów odbyło się na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Komarowie-Osadzie, start i meta na gminnym boisku sportowym. Trasy biegowe zostały wytyczone na terenie Komarowa-Osady. Wielkie emocje i zacięta, ale  fair play walka towarzyszyły zawodnikom na trasach biegowych. Wysiłek, jaki trzeba było włożyć w pokonanie dystansu nie przeszkodził w dobrej zabawie.