Kartki świąteczne, pisanki i stroik wielkanocne można oglądać przez kilka najbliższych dni w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie. To prace, które uczestniczyły w tegorocznym konkursie organizowanym przez filię biblioteczną w Zubowicach.

Kartki to dzieło najmłodszych uczestników konkursu z klas 0 – III b, ich starsi koledzy z klas IV – VI mieli przygotować pisanki, a gimnazjaliści – stroiki.

Spośród ponad 40 propozycji jury nagrodziło osiem i przyznało dwa wyróżnienia.

W najmłodszej kategorii wiekowej pierwszą nagrodę otrzymała Magdalena Niedzielak z klasy III SP w Dubie, drugą Michał Juchaniuk z klasy II, a trzecią Amelia Nowak z klasy I SP w Śniatyczach. Najładniejszą pisakę, zdaniem jury, wykonała Justyna Niedzielak z klasy IV SP w Dubie, drugą nagrodę zdobyła praca Karoliny Olbryś z klasy V SP w Zubowicach, a trzecia, także piątoklasistka, Amelia Szajewska z SP w Komarowie-Osadzie.

Za najciekawsze stroiki wykonane przez gimnazjalistów, jury nagrodziło drugoklasistki z Zubowic – Karolinę Wiśniewską i Monikę Kołtunowską.

Wyróżnienia trafiły do Wiktorii Szeremety z klasy I SP w Zubowicach i Krzysztofa Maścibrody z klasy IV SP w Komarowie-Osadzie.

Źródło: http://ias24.eu

Skip to content