Koło Gospodyń Wiejskich w Dubie to grupa aktywnych, uśmiechniętych i zadowolonych z życia 14 pań zamieszkałych w Dubie, które chciały robić coś razem dla swojej miejscowości i dla siebie. Tak więc z inicjatywy Pań: Marzeny Wyskiel, Alicji Panas i Doroty Romańczuk powstało Koła Gospodyń Wiejskich w Dubie. Było to 30 lipca 2010 r, przewodniczącą została Pani Marzena Wyskiel.

Koło z Duba specjalizuje się w pieczeniu ciast, gotowaniu regionalnych potraw, różnego rodzaju dekoracjach i ozdobach świątecznych. Panie biorą czynny udział w festynach, konkursach kulinarnych, zdobywając wyróżnienia i nagrody.

Podczas festynu „Komarowski Uśmiech Lata 2011” Panie zdobyły pierwsze miejsce w konkursie kulinarnym „Smaki Komarowa” za potrawę „Dziczyzna w kurkach”. Członkinie Koła uczestniczą również w kursach i szkoleniach organizowanych przez Urząd Gminy.

Biorą także udział w dożynkach parafialnych i gminnych, kiermaszu wielkanocnym prezentując barwne kwiaty z krepiny, kury z siana, stroiki z trzciny oraz pisanki zdobione wstążkami.

Członkinie spotykają się dwa razy w tygodniu, aby omówić to, co już było i zastanowić się nad tym, co dalej. Jeszcze nie mają stałej bazy lokalowej, ale w niedługim czasie do użytku zostanie oddana nowo wybudowana świetlica w Dubie, gdzie Koło będzie miało swoje miejsce.

Koło aktywnie współpracuje z jednostką OSP i miejscową szkołą oraz innymi Kołami z terenu gminy.

Skip to content