W dniu 22 października 2014 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Ludzie z pasją” poświęcone twórczości ludowej autorstwa Pana Andrzeja Sendeckiego.

Spotkanie było jednocześnie podsumowaniem wystawy, na której zostały zaprezentowane prace autora a były to wieńce dożynkowe, modele samochodów, samolotów i okrętów a także pisanki i bombki wykonane własnoręcznie. Na wystawie, którą można obejrzeć do 14 listopada 2014 roku. Zobaczymy również elementy dekoracyjne z wykorzystaniem drewnianych patyczków a są to patery lampy żyrandole i flakony.

Pan Andrzej Sendecki zaprezentował wszystkim zgromadzonym jak przebiegają etapy wyrabiania wieńców oraz innych Jego prac. Ciekawie opowiadał o początkach swojej pasji. Wspomniał o tym, jak poznawał tajniki modelarstwa i sztuki ludowej. W dalszej części z uwagą wysłuchaliśmy pięknego występu zespołu śpiewaczego „Śniatyczanki” wraz z orkiestrą, wspaniały występ chóru, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Wszystkie utwory dedykowane były autorowi spotkania i zaproszonym gościom.

W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Komarów-Osada Wiesława Sieńkowska, Sekretarz Gminy Stanisław Siek, Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury Iwona Pełypyszyn, pracownicy SOK, artyści z gminni, przewodniczący KGW, rodzina, przyjaciele i znajomi autora.

Skip to content