17 października 2014r. na długo pozostanie w pamięci dzieci z klas pierwszych i ich rodziców, bowiem tego dnia odbyła się pasowanie na ucznia. W tak ważnej uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Swą obecnością zaszczyciła nas również Pani Wójt Gminy Komarów-Osada Wiesława Sieńkowska.

48 pierwszoklasistów uroczyście obiecało: pilnie świat poznawać, dobry przykład innym dawać, być pomocnym w domu, w szkole i wypełniać ucznia rolę. Dzieci pochwaliły się swymi umiejętnościami wokalnymi, recytatorskimi, zatańczyły polkę i krakowiaka, zdały egzamin z wiedzy o Polsce, o naszej szkole i jej patronie. Po uroczystym ślubowaniu uczniowie zostali pasowani wielkim ołówkiem przez dyrektora szkoły Annę Kupiec-Niedźwiedź. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści dostali od Pani Wójt kalkulatory.

To wspaniałe szkolne święto jest efektem współpracy nauczycieli i rodziców dzieci, która przekłada się na przyjazna atmosferę w szkole sprzyjającą nauce. O co prosili uczniowie śpiewając piosenkę:

„Puk, puk to ja mały uczeń pierwszaczek,

puk, puk to ja taki dzielny uczniaczek,

pukam szkoło do twych drzwi, bądź przyjazna mi …”

Skip to content