7 września 2014 r. Rolnicy z naszej gminy dziękowali za tegoroczne zbiory. Korowód dożynkowy prowadzony przez Starostów Dożynek Małgorzatę i Mariusza Całków wyruszył spod Urzędu Gminy do Kościoła Św. Trójcy w Komarowie, aby uczestniczyć w dziękczynnej Mszy Świętej. Gospodarz Gminy Wójt Wiesława Sieńkowska powitała przybyłych Rolników i poprosiła księży o odprawienie mszy św. dziękczynnej za zebrane plony i w intencji rolników w ich intencji. Tuż po nabożeństwie delegacje barwnym korowodem udały się na komarowski rynek, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości.

 

W trakcie dożynek odbył się konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy, w którym wzięło udział 13 wieńców z sołectw: Antonówka, Dub, Janówka Wsch. i Zach, Komarów-Osada, Komarów Wieś, Ruszczyzna, Kadłubiska, Krzywystok i Krzywystok Kol., Sosnowa-Dębowa i Kraczew, Tomaszówka, Śniatycze, Wolica Śniatycka oraz wieniec z Klubu Seniora „Legenda”. Piękne, misternie wykonane wieńce dożynkowe oceniała Komisja Konkursowa, która postanowiła przyznać równorzędne nagrody dla wszystkich.

Rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy ogród przydomowy. I miejsce otrzymali: Helena Żuk z Komarowa-Osady, Helena Kuryłowicz z Komarowa-Osady, Alina Chmiel z Komarowa Dolnego, Małgorzata Stojko z Komarowa-Osady i Jadwiga Turczyn z Krzywegostoku. Wszyscy pozostali wg Komisji zasłużyli na wyróżnienie.

Uroczystości dożynkowe zostały ubogacone występami artystycznymi. Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Komarowie-Osadzie, Wielopokoleniowa Orkiestra Dęta z Zubowic. Mogliśmy posłuchać pieśni dożynkowych i ludowych wykonanych przez zespoły śpiewacze: Borowianki, Woliczanki, Śniatyczanki, Ruszczyźnianki, Klubu Seniora „Legenda” oraz Chór „Pasjonata”.

W czasie trwania Dożynek przybyła publiczność miała także okazję do degustacji potraw i wypieków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich w ramach kiermaszu „To i owo na ludowo”.

Organizatorzy dożynek: Parafia Św. Trójcy, Gmina Komarów-Osada, Samorządowy Ośrodek Kultury i Jednostka OSP z Komarowa-Osady.

 

Skip to content