W minioną niedzielę na rynku Komarowskim odbył się Piknik Integracyjny „Letnie Czary”.

Piękna słoneczna pogoda i zapowiedź świetnej zabawy sprawiły, że uczestnikom towarzyszył dobry humor przez cały czas trwania imprezy. Wśród atrakcji można było m.in. obejrzeć pokaz walk rycerskich, wziąć udział w warsztatach strzelania z łuku, gotowania potraw nad ogniskiem prowadzonych przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Fortis” z Białej Podlaskiej i Zamojska Komandoria Zakonu Szpitalników działająca przy Klubie Garnizonowym w Zamościu. Warsztaty rękodzieła i stolarskie prowadzone były przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Komarowie-Osadzie. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy postawiono ogromny zamek oraz przygotowano kilka miejsc do zabawy, gdzie dzieci czuły się bezpiecznie i pod okiem animatorów beztrosko się bawiły. W trakcie pikniku nie zabrakło również konkursów dla dorosłych. Czas pomiędzy warsztatami, pokazami czy konkursami wypełniony był muzyką i śpiewem. Na scenie jako pierwszy ze swoim recitalem wystąpił Warsztat Terapii Zajęciowej z Rozłopów. Uczestnicy pikniku mieli możliwość posłuchania także Duetu „ONE” z Łabuń, zespołu Stokrotki z Trzeszczan oraz Chóru Pasjonata z Komarowa-Osady. Piknik zakończył koncert zespołu „Gdzie Diabeł Nie Może” z Zamościa. Czas pomiędzy występami uprzyjemniała muzyka grana przez DJ SML.

Organizatorzy: Stowarzyszenie „W Dobrej Wierze”, Gmina Komarów-Osada, Samorządowy Ośrodek Kultury, Warsztat Terapii Zajęciowej, Jednostka OSP z Komarowa-Osady.

 

Piknik odbył się w ramach realizacji projektu „Z podniesioną głową-krok dalej-działania na rzecz integracji osób z niepełnosprawnością z terenu gminy Komarów-Osada poprzez wprowadzenie innowacyjnych działań zapobiegających ich izolacji i marginalizacji w środowisku lokalnym” w ramach projektu „Od wizji do nowoczesnego zarządzania podregionem Gotania” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Skip to content