Wójt Gminy Komarów-Osada Wiesława Sieńkowska została laureatką ogólnopolskiego Konkursu Aktywność Kobiet 2013, organizowanego przez Stowarzyszenie Aktywność Kobiet pod patronatem Ministerstwa Gospodarki. Wręczenie nagród odbyło się na uroczystej gali 6.06.2014 roku we Wrocławiu. W konkursie, promującym aktywność kobiet w życiu publicznym wzięli udział przedstawiciele siedmiu województw: dolnośląskiego, śląskiego, lubelskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, podlaskiego i kujawsko-pomorskiego. Celem obecnej edycji konkursu, było wspieranie kobiet w biznesie i w życiu zawodowym, a także docenienie ich aktywności w sferze kulturalnej, turystyce i rekreacji oraz zwrócenie uwagi na udział kobiet we wspieraniu tożsamości lokalnej.

 

W konkursie dla Wójtów i Burmistrzów „Lider Lokalnej Społeczności” została doceniona Wójt Gminy Komarów-Osada Wiesława Sieńkowska, która otrzymała specjalną statuetkę, wykonaną w Katedrze Szkoły Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu z rąk wiceminister gospodarki Ilony Antoniszyn-Klik. W uzasadnieniu jury konkursowe wskazało, że Wiesława Sieńkowska Wójt Gminy Komarów-Osada to Kobieta z pasją budowy i odnowy.

Nominaci do konkursu zostali wskazani przez grono Ambasadorów Aktywności Kobiet, czyli grupę wybitnych osobistości życia publicznego. Kandydaturę Wiesławy Sieńkowskiej zgłosił Przemysław Zaleski były Dyrektor ds. Projektów Europejskich w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie.

Skip to content