Jeśli ktoś pyta, ile osób mówi w Polsce po angielsku, warto uzależnić odpowiedź od pokolenia. W starszym pokoleniu jest to co dwudziesta osoba, w najmłodszym co trzecia, a wkrótce może co druga. Znajomość języka angielskiego, kultury i tradycji krajów anglojęzycznych zaprezentowali uczniowie naszej szkoły podczas Dnia Języków Obcych, który odbył się 21 marca 2014r. W szkole gościliśmy znane brytyjskie zespoły muzyczne, królową Elżbietę II, postaci znane z literatury.

W ten niekonwencjonalny sposób powitaliśmy wiosnę, bo przecież 21 marca jest pierwszym dniem tej pory roku.

Tradycyjnie też uczniowie klas szóstej zamienili się w nauczycieli i innych pracowników naszej szkoły, by w ramach Dnia Samorządności „poczuć się” trochę dorosłymi. Nad całością opiekę sprawowała pani Katarzyna Wiśniewska –nauczyciel języka angielskiego i opiekun Samorządu Uczniowskiego.

 

Skip to content