Remizo-świetlica w Kadłubiskach12 grudnia 2013 roku w miejscowości Kadłubiska została oddana do użytkowania już 10 na terenie gminy, piękna, nowoczesna remizo-świetlica wraz z bogato wyposażonym placem zabaw. Nowo otwarty obiekt zyskał społeczne uznanie, bo właśnie dzięki takim miejscom społeczność lokalna ma możliwość integracji, aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijania swoich zainteresowań bez względu na wiek, wykształcenie czy status społeczny. Budzi to też poczucie odpowiedzialności za wspólne dobro społeczne.

Listy gratulacyjne dla organizatorów przesłali:

– Poseł do Parlamentu Europejskiego Arkadiusz Bratkowski,

– Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman,

– Starosta Zamojski Henryk Matej.

W dalszej części uroczystości wręczono odznaczenia za działalność na rzecz społeczności lokalnej „Zasłużony dla Gminy Komarów-Osada”. Odznaczeni zostali: Saputa Seweryn, Saputa Antoni, Górski Ryszard, Dziuba Tadeusz, Saputa Lucjan, Presz Henryk, Soroka Anatol, Saputa Tadeusz, Grądz Leszek, Fanfara Jan, Kołtunowska Janina, Soroka Kazimiera, Wołk Kazimiera, Saputa Dorota, Morska Zofia, Kołtunowska Jadwiga, Kicińska Regina, Łagowska Henryka ż. Mieczysława, Presz Grażyna, Grądkowski Józef, Żołnierczuk Bronisław, Dubas Mieczysław, Woźniak Marek.

Uroczystość uświetniły występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Śniatyczach, które otrzymały od widowni gromkie brawa. W rozmowach kuluarowych wśród mieszkańców Kadłubisk można było usłyszeć, że teraz to będą mieć możliwość spotykania się i rozwijania swoich zainteresowań. Liczą też na to, że ludzie wyjdą z domów  i staną się bardziej otwarci. Panie z miejscowego KGW i strażacy z OSP w sposób profesjonalny przygotowali się do tego wyjątkowego dnia, który bez wątpienia zapisał się w historii miejscowości Kadłubiska.

Skip to content