Dla Ciebie Polsko

Tegoroczne obchody 95 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości mieszkańcy gminy rozpoczęli uroczystą Mszą Św. w intencji Ojczyzny i żołnierzy, którzy oddali życie w jej obronie.

Homilię wygłosił ks. Krystian Bordzań  Dyrektor Katolickiego Radia Zamość. Po Mszy Św. poczty sztandarowe szkół, kombatantów, strażaków OSP  i partii politycznych oraz uczestnicy uroczystości przeszli na miejscowy cmentarz, gdzie złożyli wieńce  m.in. na mogiłach żołnierzy poległych w 1920 i 1939 roku oraz w innych miejscach pamięci.


Dalsza część obchodów odbyła się w Samorządowym Ośrodku Kultury. Wójt Gminy Wiesława Sieńkowska w swoim wystąpieniu wyraziła radość z Polski odrodzonej, nowoczesnej i silnej. Podkreśliła, że „być Polakiem to zaszczyt i honor”.

Następnie Przewodniczący Wieczystej Fundacji prof. dr hab. Romana Trześniowskiego Jerzy Pałczyński przedstawił nagrodzonych przez Kapitułę zaszczytnym tytułem „Człowiek Roku 2013 Gminy Komarów-Osada”. Równorzędną pierwszą nagrodę i tytuł otrzymały: Stowarzyszenie „W Dobrej Wierze” – działające na rzecz osób niepełnosprawnych i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Komarów-Osada „Razem”. Dyplomy i nagrody pieniężne w imieniu Stowarzyszeń odebrały panie prezes Dorota Mazur i Anna Kupiec-Niedźwiedź.

Uroczystości uświetniły występy młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Zubowicach, koncert Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej z Zubowic pod batutą kapelmistrza Ryszarda Gryciaka i chóru „Pasjonata” pod kierownictwem Janusza Bogatko.

Po zakończeniu tegorocznych obchodów, na hali sportowej w Komarowie odbył się turniej piłki ręcznej. Początkowo planowano mecz na „wesoło” pomiędzy drużynami urzędników samorządowych i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Komarowie. Ze względu na ogromne zainteresowanie zawodników towarzyskie spotkanie zamieniło się w turniej, bowiem do rozgrywek dołączyły ekipy z Centrum Integracji Społecznej i dziewczęta z komarowskiego gimnazjum. Mecze były niezwykle emocjonujące, zacięte i wyrównane. Dostarczyły licznej publiczności wielu uśmiechów i radości, dlatego jury uznało, że nagrody należą się wszystkim drużynom szczypiorniaka.

Skip to content