Seniorzy z Komarowa obchodzili w tym roku X Jubileusz swojej działalności.17 października 2013r. odbyło się uroczyste spotkanie Klubu Seniora „Legenda”  działającego przy Samorządowym Ośrodki Kultury w Komarowie-Osadzie.Działalność „Legendy”, to przede wszystkim działalność artystyczna, więc nie zabrakło również twórców i artystów z Gminy Komarów-Osada, przedstawicieli zaprzyjaźnionych Kół Gospodyń Wiejskich, a także osób działających w poprzednich latach w Klubie.
Jubileuszowa biesiada była okazją do wręczenia medali „Zasłużony dla Gminy Komarów-Osada”, które wręczyła Pani Wójt wraz ze Starostą Powiatu Zamojskiego, Radnym Rady Powiatu Zamojskiego i Sekretarzem Urzędu Gminy. Seniorzy otrzymali również od Władz Gminy okolicznościową statuetkę i bukiet kwiatów. Pani Wójt skierowała wiele ciepłych słów pod adresem naszych jubilatów, życząc im dalszej, równie owocnej współpracy, dobrego zdrowia i wielu sukcesów. Członkowie Klubu Seniora wyrazili swą wdzięczność składając bukiet kwiatów na ręce Pani Wójt Wiesławy Sieńkowskiej.
     Na jesiennej jubileuszowej  biesiadzie zostały wyeksponowane prace plastyczne i rękodzieło artystyczne seniorów, które powstawało pod okiem instruktora plastycznego z Samorządowego Ośrodka Kultury. Seniorzy podczas wcześniejszych spotkań przygotowali własnoręcznie upominki-niespodzianki  jakimi były szkatułki ozdobione  techniką Decoupage, które wręczono zaproszonym gościomi.  Obok zbiorowej wystawy Seniorów miała miejsce indywidualna ekspozycja prac autorstwa Ewy Barczyńskiej, jednej z członkiń Klubu, były to między innymi serwety ręcznie haftowane oraz serwety szydełkowe.
Cała uroczystość udokumentowana została zdjęciami, które z pewnością znajdą miejsce w kolejnej z kilku  kronik Klubu „Legenda”.
    Jubileusz X-lecia był jedną z wielu uroczystości,  jakie mają miejsce na terenie naszej gminy, przygotowanych przez miejscowe gospodynie. Całość  przebiegała w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, wszyscy bawili się śpiewając pieśni biesiadne przy akompaniamencie dźwięcznego akordeonu. Gospodarze również uświetnili to przemiłe spotkanie swoim  wokalnym występem.
Gościnnie wystąpił chór „Pasjonata” działający również przy Samorządowym Ośrodku Kultury, który wyśpiewał piękne pieśni i uświetnił uroczystość.

 

Skip to content