UWAGA AZBEST!

 

Usuwamy azbestJeżeli podjąłeś decyzję, że chcesz usunąć azbest, złóż wniosek na bezpłatne usunięcie i utylizację azbestu.

 

Informujemy, że w okresie 4 do 29 listopada 2013 r. będzie prowadzony nabór wniosków o udzieleniem dofinansowania na pokrycie kosztów związanych z usunięciem wyrobów zawierających azbest z posesji położonych na terenie Gminy Komarów-Osada w 2014 roku w ramach projektu pt. Pilotażowy system gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie Województwa Lubelskiego wzmocniony sprawnym monitoringiem ilości oraz kontroli ich usuwania i unieszkodliwiania”.

 

 

 


Co należy zrobić:

 

 1.    Zgłoś się do swojego Urzędu Gminy, do Gminnego Koordynatora. Tam znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Listę samorządów, które przystąpiły do projektu znajdziesz na stronie www.azbest.lubelskie.pl, w zakładce – PARTNERZY.

 

Koniecznie przeczytaj regulamin, który znajduje się na tej stronie w zakładce – DO POBRANIA.

 

2.    Jeśli eternit znajduje się na dachu, powinieneś udać się do swojego Starostwa Powiatowego i uzyskać pozwolenie na przebudowę dachu lub zgłosić wykonanie robot budowlanych (Wydział Architektury lub Budownictwa). Bez względu na to, który dokument będzie potrzebny, z Wydziału Geodezji Starostwa postaraj się o mapę nieruchomości, na których zaznaczysz budynki, na których znajduje się azbest. Koniecznie poinformuj pracowników Starostwa, że będziesz korzystał ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

 

3.    Jeśli eternit został zdemontowany po 6.05.2004 r. (Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Polityki Społecznej) i leży na posesji, do wniosku należy dołączyć oświadczenie wykonawcy, że demontaż został wykonany zgodnie z prawem. Jeśli eternit został zdemontowany przed 6.05.2004 r., to we wniosku należy wpisać właśnie te informacje.

 

Wypełniony wniosek wraz z załącznikami należy złożyć u Gminnego Koordynatora w Urzędzie Gminy, na terenie której są obiekty z azbestem. Wniosek jest do pobrania ze strony www.azbest.lubelskie.pl lub u Gminnego Koordynatora.

 

Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Gminy Komarów-Osada pokój nr 6 (sekretariat), tel. 846153102.

 

Gminnym Koordynatorem Projektu jest Agnieszka Wszoła.

Skip to content