Szanowni Mieszkańcy Gminy Komarów-Osada

Badania profilaktyczneTroszczmy się o własne zdrowie, wykonujmy badania profilaktyczne z zakresu wykrywalności chorób nowotworowych takich jak rak szyjki macicy, rak piersi, rak prostaty, rak jelita grubego, rak płuc. Nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że wszystko jest w porządku, warto poddać się badaniom profilaktycznym. Właśnie po to, aby nic nas nie zaskoczyło, może bowiem się okazać, że nie wszystko z naszym zdrowiem jest dokładnie tak, jak nam się wydaje. Stąd tak istotne są badania profilaktyczne. Czasami nawet podstawowe badania krwi mogą zasugerować istniejące problemy ze zdrowiem.  

Dzięki badaniom profilaktycznym możemy uniknąć długotrwałego, nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt później diagnozy niektórych chorób. Przeprowadzanie regularnych badań profilaktycznych jest szansą na całkowite wyleczenie choroby, która jeszcze nie zdążyła się rozwinąć.

Kontrolujmy się i korzystajmy z badań profilaktycznych, róbmy mammografię, cytologię, usg piersi, nowotwory piersi i rak szyjki macicy powodują zagrożenie życia, ujemnie wpływają na psychikę kobiet i ich życie rodzinne oraz zawodowe. Tymczasem wczesne wykrycie raka piersi, raka szyjki macicy daje szansę na jego wyleczenie, stwarza szansę na uratowanie zdrowia i życia.

Choroby gruczołu krokowego są coraz powszechniej występującymi schorzeniami- co drugi mężczyzna po 50 roku życia ma problemy z prostatą. Tylko regularne badania są w stanie uchronić przed najbardziej niebezpiecznym, rozwijającym się często bezobjawowo, nowotworem prostaty.

Organizm człowieka zazwyczaj daje sygnały ostrzegawcze, z których można odczytać, ze dzieje się z nim coś niedobrego. Istotne jest to, aby ich nie lekceważyć, aby je dostrzec i w porę udać się po pomoc do specjalistów.

Chcemy chronić zdrowie naszych mieszkańców. Każdego roku nawiązujemy współpracę z firmami, instytucjami, które wykonują w naszej gminie bezpłatne badania mammograficzne,  kilkakrotnie przyjeżdżał mammobus w którym kobiety mogły poddać się badaniu mammograficznemu.  Nawiązaliśmy również współpracę z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli,  dzięki temu kobiety z naszej gminy mogły wykonać bezpłatne badanie cytologiczne w cytomammobusie. Mieszkanki naszej gminy wzięły również udział w spotkaniu szkoleniowym w zakresie profilaktyki nowotworowej w ramach kampanii „Kobiety –Kobietom”.

Wypracujmy  w sobie pozytywny nawyk wykonywania co roku podstawowych badań profilaktycznych, trzymajmy rękę na pulsie.

 Zdrowie jest mocno ważne w naszym życiu i warto, a nawet trzeba o nie zadbać (zdrowy tryb życia, uprawianie sportów), bo przez to możemy dłużej żyć i korzystać z życia, bo jakość życia kobiet i mężczyzn to jakość życia rodziny. ZDROWI RODZICE TO SZCZĘŚLIWE DZIECI.

A więc, zadbajmy o swoje zdrowie, bo naprawdę trzeba, abyśmy się mogli cieszyć nim jak najdłużej. 

 

Wójt Gminy Komarów-Osada

    -Wiesława Sieńkowska-

Skip to content