001_20.jpgW Samorządowym Ośrodku Kultury odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Ludzie z Pasją”. Gościliśmy wspaniałe małżeństwo artystów – Panią Lidię Boguszewską-Więcek i Pana Adama Więcek mieszkańców miejscowości Krzywystok, którzy zaprezentowali swoje dzieła. Mogliśmy podziwiać przepięknie wykonane przez Lidię obrazy olejne i rysunki oraz przedmioty sztuki użytkowej wykonane przez Adama.

 

Goście spotkania opowiedzieli o swoich pasjach i o tym, że bardzo często wzajemnie się uzupełniają.

Adam zdradził uczestnikom spotkania jak powstaje efekt koloryzacji drewna, w którym pracuje i nie jest to efekt bejcowania lecz wypalania,  mamy wrażenie, ze drewno przez to wyróżnia się poprzez widoczny  znak czasu. Adam czerpie pomysły z wzorów i motywów ludowych nadając formę współczesnego zastosowania.

Lidia odkryła rąbek tajemnicy i zdradziła nam, że wkrótce będzie wykonywać ikony, które w niedługim czasie będziemy mogli zobaczyć na kolejnej wystawie.

W spotkaniu uczestniczyli Pani Wójt Wiesława Sieńkowska, Dyrektor i pracownicy SOK Komarów – Osada, goście poprzednich spotkań – Ewa Barczyńska i Waldemar Leszczyński oraz osoby zaprzyjaźnione, rodzina i zainteresowani wystawą.

Podczas spotkania wysłuchaliśmy chóru Pasjonata, który zaprezentował dawne pieśni ludowe.

Ekspozycja prac znajduje się w Domu Kultury przy ul. Rynek 15 w Komarowie-Osadzie i czynna będzie do 15 maja 2013 roku. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych sztuką plastyczną i użytkową.

Skip to content