Warsztaty kulinarneW dniu 15 lutego w Świetlicy Wiejskiej w Wolicy Śniatyckiej odbyły się warsztaty kulinarne z udziałem 15 pań z Kół Gospodyń Wiejskich z miejscowości Śniatycze, Antonówka i Wolica Śniatycka.Jednodniowe warsztaty prowadzone były z ramienia Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Zamojska” w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Nasze Roztocze” w ramach realizacji projektu Gotowanie Atrakcją Regionu o akronimie GAR. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 421 Wdrażanie projektów współpracy objętego PROW 2007-2013. Warsztaty prowadzone były przez profesjonalistę, szefa kuchni pana Adama Kota z Zamościa.


Gospodynie podzielone zostały na cztery grupy, w których panie miały za zadanie przygotować kilka potraw ściśle według otrzymanych przepisów.

W programie objęte były takie dania jak: Pieróg biłgorajski, gołąbki z kaszą i grzybami, zupa na kapuście oraz placki z cebulą.

Przygotowania potraw trwały ok. 4 godzin, po czym nastąpiła degustacja i omówienie przepisów. W ramach warsztatów panie nakrywały do stołu i uczyły się składania serwetek według wskazówek instruktora. Podczas pracy w kuchni odwiedzili nas redaktorzy z lubelskich stacji radia i telewizji, towarzyszyła nam również Pani Wójt Wiesława Sieńkowska, która mogła podziwiać zmagania naszych wspaniałych gospodyń.

W efekcie praca w kuchni dała wszystkim dużą satysfakcję, panie poznały kilka zasad obowiązujących podczas przygotowania wymienionych dań, otrzymały wiele porad od szefa kuchni, który koordynował pracę naszych gospodyń. Panie otrzymały firmowe fartuchy i torby z logo LGD Ziemia Zamojska oraz przepisy, które z pewnością będą powielane i praktykowane w naszej kuchni.

Wszystkie potrawy wyglądały bardzo apetycznie i pachniały przecudownie pobudzając nasze zmysły.

Na podsumowaniu warsztatów, przy pięknie nakrytym stole degustacjom nie było końca.

Czekamy na następne spotkanie o podobnym charakterze, bo smaczne i zdrowe gotowanie jest z pewnością atrakcją naszego regionu.

Skip to content