23 stycznia w Sali Samorządowego Ośrodka Kultury w Komarowie-Osadzie odbyło się spotkanie autorskie z cyklu „Ludzie z Pasją”. Gościliśmy Panią Danutę Potrzeszcz, mieszkankę Komarowa Wsi, która pasjonuje się rękodziełem artystycznym. Prace Pani Danuty można podziwiać na wystawie zorganizowanej w Domu Kultury przez pracowników SOK, do obejrzenia której serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Pani Danuta Potrzeszcz podzieliła się z obecnymi na spotkaniu swoimi przeżyciami a także opowiadała o swojej wielkiej pasji związanej  z szydełkowaniem i robieniem na drutach. Dowiedzieliśmy się, że najbardziej lubianym sposobem na wypełnienie wolnego czasu Pani Danuty jest wyszywanie różnych ciekawych motywów haftem krzyżykowym, które w rezultacie tworzą piękne obrazki sytuacyjne. Niezwykle ciekawą kompozycję stanowiły serwety, bieżniki, obrusy wykonane w technice szydełkowej i z fantazją wyszyte spódnice, bluzki i kaftany. Wszyscy obecni zachwycali się i podziwiali, niektórzy zainteresowani byli kupnem kilku ekspozycji. Niestety Pani Danuta jest tak związana ze swoimi pracami, że tworzy je jedynie dla siebie i najbliższej rodziny.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, którą jeszcze bardziej uświetnił koncert zespołu „Woliczanki” z Wolicy Śniatyckiej.

W podsumowaniu twórczości Pani Danuta Potrzeszcz zdradziła obecnym, że chętnie zajmuje się również wypiekami, które przygotowała na spotkanie i poczęstowała nimi wszystkich obecnych.

W spotkaniu uczestniczyli Pani Wiesława Sieńkowska – Wójt Gminy, Pan Stanisław Siek – Sekretarz, Pani Jadwiga Wróblewska – Skarbnik Gminy, Pani Anna Kupiec – Niedźwiedź – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Komarowie, Pani Anna Maryńczak – Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Komarowie, Pani Lucyna Baryła – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śniatyczach, Pracownicy Samorządowego Ośrodka Kultury, zespół wokalny „Woliczanki” z Wolicy Śniatyckiej, Panie z Koła gospodyń Wiejskich z Komarowa Wsi, Janówki, Śniatycz i z Klubu Seniora „Legenda” z Komarowa, obecni byli również – Radny Pan Edward Schab, instruktorka zespołu „Dominanta” Pani Janina Biszczan, autorka poprzedniego spotkania Pani Ewa Barczyńska, sąsiedzi Pani Danuty, rodzina oraz przyjaciele.

Zdjęcia ze spotkania

Skip to content