Spotkanie opłatkoweW dniu 27.12.2012 r.w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie –Osadzie, ul. Rynek 15 w świątecznej atmosferze, wśród zaproszonych gości, Władz Gminy przy blasku świec, kolorowej choince odbyło się spotkania opłatkowe.


Spotkanie poświęcone wspólnemu kolędowaniu było kolejnym z Międzypokoleniowych spotkań integracyjnych dla mieszkańców gminy w ramach realizowanego projekt „Aktywny Senior – pogodna jesień życia” współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013. Wieczór kolęd i pastorałek poprzedziły aktywne przygotowania Grupy Animacyjnej, która przygotowała oprawę i przyczyniła się do wprowadzenia świątecznej rodzinnej atmosfery.

Wspólne kolędowanie rozpoczęło się od złożenia przez Gospodarza Gminy, Panią Wiesławę Sieńkowską życzeń dla wszystkich zebranych, a za ich pośrednictwem wszystkim bliskim, członkom rodzin, współmieszkańcom gminy. Jak przystało na gospodarza,  atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i tradycję serdecznym życzeniom towarzyszył biały opłatek. Zwyczaje i obrzędy, w których wyrastamy towarzyszyły przez cały wieczór, wigilijne potrawy, wspólne kolędowanie i śpiewanie oraz obdarowywanie wszystkich zebranych upominkami, nieodłącznym elementem naszej tradycji.

Spotkanie w serdecznej atmosferze zakończyło się  wspólnym odśpiewaniem pastorałek.

Pragnę tą drogą złożyć serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie spotkania oraz złoży serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2013.

Wszyscy spotkamy się już wkrótce, podczas Karnawałowej Zabawy Choinkowej w dniu 26.01.2013r, na którą już dzisiaj zapraszam w imieniu Organizatorów i Wolontariuszy.

 

Teresa Tkaczyk- koordynator projektu

Skip to content