Kiermasz bożonarodzeniowyW Komarowie już pachnie świętami. W minioną niedzielę w komarowskim domu kultury rozlegał się zapach wigilijnego stołu.Corocznie organizowany tam kiermasz przyciąga wielu mieszkańców gminy Komarów i kusi aurą bożonarodzeniowych specjałów.

 

 


Stoiska pełne były świątecznych wypieków, pierogów i innych ciekawie przygotowanych dań, jak na przykład karp pieczony, śledziki , paszteciki, bigos, gołąbki czy też barszczyk z uszkami. Niedzielny kiermasz rozpoczął się o godz 1000 i trwał do 1500. Z terenu gminy przyjechały koła gospodyń ze Śniatycz, Duba, Zubowic, Janówki, Ruszczyzny, Komarowa Wsi i Klub seniora „Legenda” z Komarowa, a także koło plastyczne działające w Domu Kultury w Komarowie-Osadzie. Mieszkańcy Gminy Komarów mogli nabyć nie tylko wyroby kulinarne, ale także aniołki gipsowe, świeczniki, bombki choinkowe, ozdobne świece i wiele innych kolorowych ozdób.

Prezentowane stoiska mieniły się również kolorowymi, pachnącymi igliwiem stroikami, które stanowiły idealne dopełnienie do tych smacznych rarytasów, a zapachu świątecznych dań nie można było nie zauważyć, gdyż unosił się zarówno na sali jak i na zewnątrz  i kusił kupujących.

Samorządowy Ośrodek Kultury serdecznie dziękuje wszystkim twórcom za stworzenie tak wyjątkowego nastroju i tej niepowtarzalnej atmosfery.

Kiermasz świąteczny organizowany jest nie tylko przed Bożym Narodzeniem, ale także przed Wielkanocą i już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców i nie tylko do wzięcia udziału w kolejnych przyszłych świątecznych kiermaszach.  

 

Skip to content