II Gminny Festiwal Baśni22 czerwca 2012 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbył się  II Gminny Festiwal Baśni. Podczas festiwalu  wystąpiło 48 zdolnych aktorów w wieku od 3 do 4 lat. To dzieci z Punktów Przedszkolnych, funkcjonujących w gminie od trzech lat w ramach projektu pod nazwą „Maluchy górą”.

Podczs festiwalu swoje umiejętności aktorskie prezentowały przedszkolaki z punktów, działających przy szkołach podstawowych w: Antoniówce, Dubie, Komarowie-Osadzie, Śniatyczach i Zubowicach.
Jako pierwszy wystąpił zespół „Wesołe brzdące” z punktu, działającego przy Szkole Podstawowej w Dubie zaprezentował przedstawienie, zatytułowane „Piraci”. Opiekunem grupy jest Lucyna Basaj.
 „Leśne Skrzaty” z Komarowa-Osady przygotowały z opiekunką Anną Podgórską, spektakl „Czerwony Kapturek”.
W wykonaniu zespołu „Biedronki” z punktu, działającego pod kierunkiem Alicji Dworniczak przy Szkole Podstawowej w Śniatyczach, publiczność obejrzała widowisko pod tytułem „Bal u królowej Krowy”.
Jako czwarty zespół wystąpiły  „Słoneczka” z Antoniówki, którym opiekuje się Monika Kwarciana, „Słoneczka” przedstawiły widowisko zatytułowane „Miś Uszatek na wsi ”.
 „Mieszkańcy łąki” z Zubowic, którymi opiekuje się Anna Misztal, pokazały  interpretację wiersza „Do biedronki przyszedł żuk”.
Festiwal nie miał formy konkursu lecz przeglądu. Organizatorom zależało na dobrej zabawie i możliwości zaprezentowania zdolności aktorskich maluchów, dlatego wszystkie grupy otrzymały jednakowe dyplomy i upominki.
Wręczały je Panie : Jolanta Danilewicz, koordynator projektu „Maluchy górą”, Anna Kupiec-Niedźwiedź dyrektor Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie oraz Iwona Pełypyszyn dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Komarowie-Osadzie.
Organizatorem Festiwalu Baśni był Samorządowy Ośrodek Kultury- Biblioteka
Skip to content