Warsztaty WielkanocneJuż po raz drugi w Komarowie przedstawiciele KGW z terenu gminy mogli skorzystać z praktycznego kursu rękodzieła, zwanego warsztatami. Podobnie jak w roku ubiegłym na tydzień przed niedzielą palmową Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie organizuje kiermasz wielkanocny, który jak na kiermasz przystało mieni się kolorami i kusi zapachem świątecznych specjałów, tak więc nie brakuje tam  prac ręcznych, wykonanych przez lokalnych twórców. 

  

Współpracując z amatorskim ruchem artystycznym – SOK prowadzi warsztaty poprzedzające wspomniany kiermasz. W tym roku członkowie KGW skorzystali z pomysłu wykonania pisanki w sposób nowatorski, (choć dla innych może już przestarzały) techniką „filcowania”.  

Technika jest powszechnie już znana, ale biorąc pod uwagę nazwę „ pisanka”, wiemy, że była ona „wypisana” (zdobiona) przy użyciu tradycyjnych starych metod. Dlatego  metoda zdobienia współczesnej pisanki nie do końca ma związek z tą ówczesną i myślę, ze można  określić ją mianem techniki nowatorskiej.

Po dwie przedstawicielki  z każdego koła brały udział w warsztatach, które odbywały się w komarowskim domu kultury. Nabyte przez nie umiejętności przekazane będą pozostałym członkom kół i wykorzystane między innymi na kiermaszu wielkanocnym, który w tym roku odbędzie się 25 marca 2012.

SOK zadbał o to, by zapewnić potrzebne materiały oraz kawę i herbatę dla bardzo zaangażowanych w przejawianie inwencji twórczych.

Warsztaty prowadzone były przez instruktora SOK Urszulę Pakułę.

Skip to content