Nałogi - złudna wolnośćSamorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie – Osadzie ogłasza konkurs plastyczny, którego tematem przewodnim jest hasło: „Nałogi – złudna wolność”.

Zapraszamy do udziału i zachęcamy nauczycieli do zainteresowania tematem młodzieży szkolnej.

Niektóre nawyki mogą przerodzić się w nałogi. Nałóg cechuje przede wszystkim ciągła potrzeba dostarczania pewnych składników do organizmu albo wykonywanie pewnych czynności. Osoby z nałogami nie mogą skupić się na codziennych czynnościach, ponieważ ich nawyki zajmują myśli. Nałogami może być stosowanie używek takich jak papierosy, alkohol, narkotyki, kawa, a także czynności takie jak obgryzanie paznokci. Można też uzależnić się od leków, nadmiernego jedzenia, multimediów czy hazardu. Ostatnio bardzo często spotyka się osoby, które są uzależnione od solarium, czyli od opalania czy od zakupów, a nawet od Internetu.
Tak też konkurs nie ogranicza się do jednego, lecz wielu rodzajów nałogów, co daje większe możliwości wykazania się w tym temacie, a także uświadomienie młodym pokoleniom stopnia zagrożenia jak również łatwości ulegania presji jaką wywierają na nich rówieśnicy, sytuacje stresowe, trendy mody czy inne czynniki zewnętrzne.

Organizatorem konkursu jest Samorządowy Ośrodek Kultury
Patronem konkursu jest przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Komarowie – Osadzie

Serdecznie zapraszamy
Regulamin_konkursu_plastycznego.doc

Skip to content