image001_1.jpgNa terenie gminy Komarów-Osada działa 9 zespołów KGW, wśród nich jest kilka, prężnie działających, które pod każdym względem potrafią wyeksponować potencjał swoich umiejętności kulinarnych.

 

Ostatni konkurs na „ Najlepsze Gospodynie” ogłoszony przez Kronikę Tygodnia wyróżnił  KGW Śniatyczanki i zakwalifikował do dziesiątki najlepszych w powiecie.

 

Panie zasłynęły z  tego, ze rozsmakowały nas w kurze faszerowanej o wyjątkowym smaku, za którą m. in. otrzymały nagrodę na ostatnich dożynkach w Komarowie

 

Laureaci podczas podsumowania otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Podczas ostatnich konkursów kulinarnych organizowanych na terenie gminy udział wzięły zespoły takie jak: Woliczanki, Ruszczyźnianki, Borowianki, Śniatyczanki, Klub Seniora „Legenda”, KGW z Duba i z Komarowa Wsi. Prezentowały wyśmienite potrawy, których smaku nie da się opisać. Podczas festynu  Panie z Duba zdobyły nagrodę  główną za przesmaczną dziczyznę z kurkami. Przyrządzona była w wyjątkowy sposób i przyprawiona umiejętnie wybranymi przyprawami. Równorzędną nagrodę otrzymały Gospodynie z K.S. „Legenda” za kiełbasę swojską, o smaku zapamiętanym sprzed lat, bo taką kiedyś można było kupić w Komarowie. Smakując ją można się przenieść w czasy epoki „kiełbasy komarowskiej”  Dlatego też Panie z Legendy zostały również nagrodzone. Na ostatnich dożynkach można było zasmakować potraw przygotowanych przez nasze „ Najlepsze Gospodynie”. Były naleśniki ze szpinakiem, pierogi z bobem, kapustą i grzybami, kura faszerowana, schab ze śliwką, ciasto fińskie, francuskie z mięsem, pieczarki faszerowane, pączki i inne ciasta a także sałatki oraz wiele innych smakołyków, które urzekały wykwintnością, smakiem i kompozycją barw natury. Wśród najlepszych znalazły się Gospodynie z Wolicy Śniatyckiej, z Antonówki oraz ze Śniatycz. Równie dobre i pięknie podane były potrawy i dania Pań z Ruszczyzny i Komarowa Wsi. Z pewnością włożyły w to wiele serca i talentu, liczymy, że w przyszłości również zostaną docenione, bo nie wątpliwie są to dzieła sztuki kulinarnej. O doskonałości smaków, estetyce podania, walorach artystycznych a także gościnności przekonaliśmy się również niejednokrotnie podczas spotkań i imprez biesiadnych przygotowywanych przez nasze Gospodynie. Dlatego też jesteśmy pełni uznania dla wszystkich kół tak aktywnie działających, które pracują na wizerunek swojej miejscowości a poprzez to, na wizerunek gminy.

 

Dziękujemy Im za to i Gratulujemy!

 

 

 

Oprac. Urszula Pakuła

 

St.instr d.s. animacji ruchu artystycznego w S.O.K.

Skip to content