23 sierpnia 2011 r. w Domu Kultury w Komarowie-Osadzie odbyło się spotkanie autorskie otwierające cykl spotkań „Ludzie z pasją”.

Spotkanie poświęcone było Pani Ewie Barczyńskiej, która przekazała nam tajemnice powstawania swojej pasji.

Pani Ewa mieszka w Zubowicach, jest członkiem Klubu Seniora, w którym aktywnie uczestniczy biorąc udział w różnego rodzaju przeglądach i konkursach zarówno z zespołem jak i indywidualnie. Układa wiersze i życzenia okolicznościowe. Od wielu lat doskonali swój warsztat ozdabiając haftem Richelieu serwety obrusy, kartki pocztowe i inne cudeńka. Wykonuje również pisanki zdobione tkaninami.

Podczas spotkania Pani Ewa śpiewała wraz z Klubem Seniora przy akompaniamencie Pana Marka Biszczana oraz zaprezentowała własny wiersz „Manifest Kobiety puszystej”. Spotkaniu towarzyszył poczęstunek a także wystawa dorobku artystycznego, którą można było podziwiać przez miesiąc w Domu Kultury. Na wystawie znalazło się 40 haftów i innych prac autorki. To dorobek 30 letniej pracy artystycznej – rękodzieła. Mamy nadzieję, że pomysł promowania lokalnych artystów pozwoli na szersze poznanie środowiska i ludzi, którzy zasługują na uznanie, a kolejne spotkania umożliwią nam poznanie szerszego grona ludzi z pasją.

Urszula Pakuła

st. instruktor ds. animacji ruchu artystycznego

Zdjęcia ze spotkania

Skip to content