W grupie łatwiej jest pokonywać bariery, przełamywać stereotypy czy podejmować nowe wyzwania. Wychodząc z takiego założenia władze gminy Komarów-Osada wraz z kołami gospodyń wiejskich postanowiły pomóc mieszkankom w zdobyciu nowych umiejętności, które zwiększą ich szanse na rynku pracy.

Właśnie z myślą o paniach przygotowano projekt pod nazwą „Korowajowa wieś”, na którego realizację udało się pozyskać środki z funduszy unijnych. Choć kwota nie jest wielka, bo niecałe 50 tysięcy złotych, to jednak wystarczy na zorganizowanie spotkań i szkoleń, podczas których grupa 20 kobiet nie tylko może uczyć się, ale również integrować i dobrze bawić.

W ramach projektu odbywają się warsztaty m.in. psychologiczno-socjologiczne, florystyczno-rękodzielnicze i kulinarne. Panie mogą też korzystać z porad doradcy zawodowego. Program zajęć ma im pomóc uwierzyć w swoje umiejętności i zmobilizować do podejmowania oddolnych inicjatyw. Jednym z elementów tego przedsięwzięcia będzie też wyjazd do „wioski tematycznej”, gdzie uczestniczki warsztatów będą mogły przekonać się, że nawet najbardziej oryginalne pomysły można zrealizować jeśli tylko jest się do tego odpowiednio przygotowanym.

By w trakcie spotkań panie mogły rzeczywiście oderwać się od codziennych, niełatwych obowiązków oraz, by mogły się rozwijać i kształcić, pomysłodawcy projektu zadbali także o ich pociechy. Dzieci mają zapewnioną opiekę i mogą w bezpieczny sposób spędzać czas ze swoimi rówieśnikami.

Autorzy projektu przekonują, że każdy człowiek ma swoje niepowtarzalne walory, które powinien odnaleźć i w odpowiedni sposób wykorzystać, by móc na lepsze zmieniać otoczenie i własne życie.

Projekt będzie realizowany do końca listopada tego roku, a jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. dzieciom .
Więcej na www.ias24.eu

Skip to content