Najmłodsi mieszkańcy gminy Komarów-Osada będą mieć do dyspozycji w nowym roku szkolnym więcej zabawek i kolorowych mebli. Umowy na dostawę sprzętu mają być podpisane jeszcze w tym tygodniu.

Trafi on do pięciu punktów przedszkolnych w: Antoniówce, Komarowie-Osadzie, Śniatyczach, Zubowicach i Dubie. Gmina uruchomiła je przed dwoma laty, a rok temu wybudowała place zabaw. Teraz wszystkie placówki doposaży firma z Łodzi, która dostarczy meble i zabawki o łącznej wartości prawie 9 tysięcy złotych.

Punkty przedszkolne powstały we wrześniu 2009 roku przy szkołach podstawowych. Za przystosowanie pomieszczeń gmina zapłaciła około 20 tysięcy złotych. Natomiast na podstawowe wyposażenie oraz zatrudnienie kadry, opiekę i zajęcia przez trzy lata, samorząd pozyskał pieniądze z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jesienią ubiegłego roku do użytku oddano nowoczesne place zabaw, które gmina wybudowała i wyposażyła dzięki środkom z Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach rządowego programu „Radosna szkoła”. Z huśtawek, zestawów linowych, punktów wspinaczkowych i innych urządzeń korzystają nie tylko przedszkolaki, ale również uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych.
Więcej na www.ias24.eu

Skip to content