Uczniowie odpoczywają już od ponad miesiąca, tymczasem maluchy z punktów przedszkolnych w gminie Komarów-Osada wakacje rozpoczęły dopiero kilka dni temu.
Uroczyste pożegnanie dzieci odbyło się we wszystkich pięciu punktach, utworzonych, w ramach projektu „Maluchy górą”, przy szkołach podstawowych w Antoniówce, Dubie, Komarowie, Śniatyczach i Zubowicach.


Przedszkolaki chwaliły się swoimi umiejętnościami wokalnymi, tanecznymi i recytatorskimi oraz znajomością języka angielskiego. Na pamiątkę ukończenia nauki otrzymały dyplomy, książeczki i magiczne ramki ze swoją podobizną.
W uroczystościach uczestniczyły: wójt Wiesława Sieńkowska, koordynator projektu Jolanta Danielewicz, dyrektorzy szkół, nauczyciele i pracownicy oraz rodzice dzieci.
Gmina Komarów-Osada realizuje projekt „Maluchy górą” już drugi rok. Dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego 50 dzieci w wieku od 3 do 5 lat korzysta z opieki przedszkolnej i pomocy logopedy oraz uczy się języka angielskiego. Od ubiegłego roku maluchy mogą bawić się na nowoczesnych placach zabaw, które powstały przy szkołach w ramach rządowego programu „Radosna szkoła”, współfinansowanego prze Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Najwięcej dzieci – 12, korzysta z punktu przedszkolnego w Komarowie, po 10 uczy się w Antoniówce, Zubowicach i Śniatyczach oraz 8 w Dubie.

Władze gminy i autorzy projektu cieszą się z pierwszych efektów funkcjonowania tych placówek. Zdaniem opiekunów najmłodszych klas szkół podstawowych, dzieci, które chodziły do przedszkola w ubiegłym roku, bez problemów dały sobie radę w zerówkach, łatwo nawiązywały kontakty, odnalazły się w grupie, stały się otwarte i szybciej niż ich rówieśnicy przyswajały wiedzę.

Teraz przedszkolaki są na wakacjach, a od najbliższego poniedziałku 8 sierpnia w szkołach rozpoczyna się kolejna rekrutacja dzieci do punktów przedszkolnych na nowy rok szkolny.

Więcej na www.ias24.eu

Skip to content