Jeszcze w tym tygodniu do urzędu ma dotrzeć nowoczesny sprzęt komputerowy z oprogramowaniem przystosowanym do przepływu danych. W ciągu następnych kilku tygodni pracownicy przejdą odpowiednie szkolenia, a cały proces ma być wdrożony na przełomie sierpnia i września.

Nowy system ma ułatwić załatwianie spraw w urzędzie. Wszystkie dane będą tak skatalogowane, by były łatwo dostępne drogą elektroniczną. Urzędnicy będą mieli dostęp do potrzebnych dokumentów dzięki kliknięciu myszką, a klienci będą obsługiwani szybciej i sprawniej. Dzięki informatyzacji będą też mogli składać wnioski i pisma urzędowe przez internet. W ramach projektu nowy wygląd zyska również strona internetowa urzędu gminy, na której klienci znajdą m.in. niezbędne informacje na temat działalności urzędu i podległych mu jednostek oraz wskazówki jak załatwić konkretne sprawy przez internet. Mieszkańcy będą też mieć do dyspozycji w urzędzie dwa infomaty z bezpłatnym dostępem do sieci.

Pieniądze na ten cel pozyskano z Unii Europejskiej. Komarowski samorząd pokryje tylko 15 procent kosztów projektu, na resztę otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Jesienią w gminie Komarów-Osada zakończy się też inna inwestycja, która pozwoli mieszkańcom korzystać z nowoczesnych technologii. Chodzi o budowę sieci dostępu do szerokopasmowego internetu, prowadzoną przez Telekomunikację Polską. Prace mają potrwać do końca września, tak by od października odbiorcy mogli podpisywać umowy na świadczenie usług telefonicznych, internetowych oraz telewizyjnych.
Więcej na www.ias24.eu

Skip to content