Uczniowie szkół publicznych w gminie Komarów-Osada mają już zapewniony dojazd do i ze szkół w nowym roku szkolnym. Samorząd właśnie rozstrzygnął przetarg na wykonywanie tych usług, a dyrektorzy szkół podpisali umowy z przewoźnikiem, którym będzie, tak jak w ubiegłym roku, spółdzielnia „Autonaprawa” z Zamościa.

Gmina Komarów-Osada, która jest organem prowadzącym dla swoich placówek oświatowych, organizuje dowóz dla ponad 170 uczniów na czterech trasach. Przewoźnik ma zapewnić rano i po południu dowożenie dzieci i młodzieży do publicznych gimnazjów w Komarowie-Osadzie i Zubowicach oraz szkół podstawowych w Komarowie-Osadzie i Dubie.

W nowym roku szkolnym największa grupa, prawie 70 dzieci, będzie dojeżdżać do szkoły podstawowej w Komarowie. Ze szkolnych autobusów skorzysta także: ponad 60 gimnazjalistów w Komarowie, około 30 uczniów gimnazjum w Zubowicach i niespełna 10 dzieci ze szkoły podstawowej w Dubie.

„Autonaprawa” to już sprawdzony przewoźnik. W roku szkolnym 2010/2011 uczniowie również korzystali z jej usług. Kosztowało to gminę prawie 75 tysięcy złotych. W tym roku, w związku z mniejszą liczbą uczniów, kwota ta będzie niższa o prawie 5 tysięcy.
Więcej na www.ias24.eu

Skip to content