Już po raz kolejny w remizie OSP w Ruszczyźnie miało miejsce Gminne Święto Matki. Tym razem Dzień Matki połączony został z 50. leciem KGW w Ruszczyźnie – gospodarza obu uroczystości.
    W uroczystości udział wzięły między innymi: Wójt Gminy Komarów – Osada, przedstawiciel Starostwa Powiatowego, księża z Parafii Komarów oraz panie z KGW z terenu gminy. Kwiaty dla wszystkich matek Wójt Gminy złożyła na ręce najstarszej matki pani Marianny Rój.
    Uroczystości związane z Dniem Matki zakończył występ Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Antoniówce przygotowany pod kierunkiem Anny Koszel i Marii Przyczyny.
Podczas uroczystości związanych z 50. leciem zostały wręczone przez Wójta Gminy Wiesławę Sieńkowską odznaczenia „Zasłużony dla Gminy Komarów – Osada”. Wśród odznaczonych znalazło się 32  mieszkańców Ruszczyzny.
 Dyplomy uznania Roztoczańskiego Związku Kół i Organizacji Rolniczych dla pań z KGW w Ruszczyźnie wręczył Mieczysław Przybylski.
W szczególny sposób zostały uhonorowane najstarsze członkinie Koła w Ruszczyźnie. Od swoich młodszych koleżanek panie jubilatki otrzymały kosze z kwiatami.
    Podczas wręczania koszy przewodnicząca koła Małgorzata Wołek zaśpiewała pieśń „Niech Wam dobry Jezu Błogosławi”. Był to bardzo wzruszający występ i nie jednemu w oku łza się zakręciła.
    Całość uroczystości uświetniły występy zespołów śpiewaczych: „Borowianek”, „Ruszczyźnianek”, „Śniatyczanek” i „Woliczanek” oraz Klubu Seniora Legenda.
    Z okazji 50. lecia KGW Ruszczyzna został wydany przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie – Osadzie tomik wierszy i piosenek autorstwa Janiny Niemczuk, Małgorzaty Wołek, Franciszki Brianis i Henryki Syty pod tytułem „Słowem i melodią”, który został rozdany podczas jubileuszu.

 

Skip to content