teatr1.jpgMłodzi aktorzy ze Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie będą reprezentować Gminę Komarów-Osada w tegorocznym finale „Zamojskich Premier Teatralnych” w Zamościu. Zespół „Bajka”, którym opiekuje się Renata Karwat, uzyskał nominację podczas 7 Gminnego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, który odbył się we wtorek 29 marca w komarowskim domu kultury.

Uczniowie ze szkoły podstawowej otrzymali najwyższe oceny jury za spektakl zatytułowany „Wszystkie smoki o tym wiedzą”.
W przeglądzie uczestniczyły również grupy teatralne ze Szkoły Podstawowej w Śniatyczach i Publicznego Gimnazjum w Komarowie. Teatr dziecięcy ze Śniatycz, który przygotowuje Alina Kycko, zaprezentował przedstawienie „O borsuku samotniku”. Natomiast gimnazjaliści z grupy „Ego” z Komarowa wystawili spektakl zatytułowany „W krainie cudowności”. Opiekunami tej grupy są: Anna Maryńczak, Teresa Wszoła i Marek Biszczan.
Występy oceniało jury w składzie: Beata Urban z filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Zubowicach, emerytowana nauczycielka Stanisława Skiba oraz instruktor do spraw animacji ruchu artystycznego w Domu Kultury w Komarowie Urszula Pakuła.
Finał „Zamojskich Premier Teatralnych” odbędzie się 14 i 15 kwietnia w Zamościu.

Reprezentanci Gminy Komarów-Osada otrzymywali już laury na tego typu imprezach. Grupa „Ego” z komarowskiego gimnazjum m.in. zdobyła nagrodę na „Młodzieżowych Spotkaniach Teatralnych Ekonomik 2009/2010” oraz w 2010 roku główną nagrodę Finału Przeglądu Zespołów Teatralnych w Sitnie.

Więcej na www.ias24.eu

Skip to content