dzien_wiosny20111.jpgNa wesoło witali wiosnę nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum w Komarowie-Osadzie. Podczas wspólnej imprezy, która odbyła się w poniedziałek 21 marca, dzieci recytowały wiosenne wiersze, rozwiązywały kalambury, brały udział w konkursach i parodiowały nauczycieli. Z kolei pedagodzy, w anonimowej ankiecie wybierali „uczniów roku” w niecodziennych kategoriach: farciarz, dżentelmen, oryginał, elegant, śpioch i srebrnousty.

W takim dniu nie mogło zabraknąć marzanny. Kukły wykonane przez przedszkolaków i „zerówkowiczów” oraz uczniów klas I – III oceniała specjalna komisja. „Poziom prac był tak wyrównany, że jury nie zaryzykowało wyboru najpiękniejszej i nagrodziło wszystkie propozycje”– mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie Anna Kupiec-Niedźwiedź.

W konkursie „Pani Wiosna” startowały reprezentantki wszystkich klas podstawówki i gimnazjum, które były przebrane w wiosenne stroje wykonane przez swoje klasy. Jurorzy najwyżej oceniali samodzielność „młodych krawców”. W kategorii klas I – III najlepsze oceny zebrała Amelia Szajewska z klasy I. Wśród starszych uczniów szkoły podstawowej najwyżej oceniono strój Klaudii Jachymek z klasy V, a w kategorii gimnazjalistów – Karoliny Kuźmy z klasy I a.

Uczniowie starszych klas podstawówki i gimnazjaliści przygotowywali też wiosenne sałatki. Liczył się pomysł, precyzja wykonania, dekoracja i oczywiście smak. W młodszej grupie wygrała sałatka przyrządzona przez uczniów klasy V, natomiast wśród gimnazjalistów najlepsze wiosenne danie przygotowała młodzież II b.

Powitanie wiosny na wesoło zorganizowały uczennice: Anabela Urban, Anna Kowalska i Aleksandra Biszczan z samorządów uczniowskich szkoły podstawowej i gimnazjum oraz ich opiekunki Jolanta Skowronek i Justyna Szeremeta.

(fot.SP w Komarowie-Osadzie) Więcej na www.ias24.eu

Skip to content