dsc04765.jpg2 kwietnia 2011 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Lublinie miało miejsce podsumowanie twórczości plastycznej Urszuli Pakuły mieszkanki Komarowa-Osady i instruktora w Samorządowym Ośrodku Kultury.

Urszula swoja przygodę najpierw z rysunkiem by później dojść do bardziej złożonych form malarskich rozpoczęła we wczesnym dzieciństwie. Do celów plastycznych wykorzystywała wszystko, na czym można rysować. Swoją wrażliwość artystyczną wyniosła z domu rodzinnego, gdzie nauczyła się obcować z naturą, zwracać uwagę na rzeczy, cechy niewidoczne na pierwszy rzut oka. Przez wiele lat sama doskonaliła swój warsztat pracy, poznając arkana sztuki. Już w trakcie pracy w Ośrodku Kultury rozpoczęła naukę w Lubelskiej Szkole Sztuki i Projektowania w Lublinie, która pozwoliła jej na dalszy rozwój artystyczny. Wystawę można było oglądać w galerii Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie w dniach 05.03. – 02.04.2011.

Podsumowaniem tej wystawy był wieczór autorski. Miłym akcentem było wysłuchanie koncertu akordeonowego w wykonaniu ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej w Lublinie oraz wiersza skierowanego do autorki wystawy napisanego przez Ewą Barczyńską. Nasza koleżanka, mieszkająca na stałe w Kanadzie – Ania Wojda specjalnie na tę okazję napisała wiersz:

„Nasza koleżanko z komarowskich bławatkowych poranków,

z tych łąk pełnych kobierców z najpiękniejszych wiosennych kwiatów,

z tych pasiastych wzgórz roztoczańskich – otulonych wonną macierzanką

– rozgrzana południowym słońcem,

gdzie ścieżki wydeptane bosymi śladami praojców.

-Maluj ! nam maluj! w tym historycznym miejscu,

gdzie błysk szabel i szarże ułańskie!

gdzie głos dzwonów kościelnych odmierza czas na modlitwę.

Niech obrazy Twoje radują nasze oczy!

-Malujesz sercem „a dobrze widzi się tylko sercem.”

 

 Toronto 1 kwietnia 2011.

Skip to content