dsc02957.jpg10 zespołów zaprezentowało się na VIII Przeglądzie Pieśni Religijnej Osób Niepełnosprawnych, który w piątek 23 września odbył się w Komarowie-Osadzie.

W imprezie wzięli udział przedstawiciele warsztatów terapii zajęciowej oraz specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego z trzech powiatów: hrubieszowskiego, zamojskiego i tomaszowskiego. Wśród wykonawców byli członkowie kół teatralnych i teatralno-wokalnych, działających przy WTZ z: Muratyna w gminie Łaszczów, Dominikanówki w gminie Krasnobród, Zwierzyńca, Rozłopów w gminie Sułów, Lipiny Starej w gminie Skierbieszów, Turkowic w gminie Werbkowice oraz WTZ przy Parafii św. Michała w Zamościu, WTZ przy Stowarzyszeniu „Krok za krokiem” z Zamościa, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Tomaszowa i WTZ w Wolicy Brzozowej.

Patronem honorowym przeglądu był Ordynariusz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej biskup Wacław Depo. Imprezę zorganizowali: Stowarzyszenie „W Dobrej Wierze” w Wolicy Brzozowej, Warsztat Terapii Zajęciowej w Wolicy Brzozowej, Samorządowy Ośrodek Kultury oraz Parafia Rzymsko-Katolicka w Komarowie. Przegląd był współfinansowany przez Samorząd Województwa Lubelskiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej na www.iaslubelskie.pl

Skip to content