dsc02525.jpgW dniu 5 września 2010 r. w Komarowie- Osadzie odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Organizatorami dożynek byli Rada Gminy i Wójt Gminy Komarów-Osada oraz Proboszcz Parafii w Komarowie-Osadzie.

Uczestników Dożynek powitał Przewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Pałczyński. Następnie głos zabrała Pani Wójt Wiesława Sieńkowska w swoim przemówieniu podsumowała rok pracy rolnika. Mszę świętą w koncelebrze odprawili: ks. Jan Franczak, ks. Tadeusz Maciejko. Podczas Mszy złożono dar chleba. Starostami Dożynek byli Pani Anna Jankowska i Tadeusz Schab. Po Mszy Świętej korowód z 14 wieńców przeszedł do Hali sportowej gdzie odbył się konkurs na „Najpiękniejszy wieniec” oraz „Najsmaczniejszą potrawę”. 

W konkursie „Najpiękniejszy wieniec” I miejsce zajęło KGW  w Ruszczyźnie, II – Komarów-Osada i Dub, III – Antoniówka i Śniatycze. Wyróżnienia otrzymali:

  1. Klub Seniora „Legenda”
  2. Wolica Śniatycka
  3. Komarów-Wieś
  4. Księżostany i Księżostany Kol.- wspólny wieniec
  5. Kadłubiska
  6. Janówka Wschodnia i Zachodnia -wspólny wieniec
  7. Tomaszówka
  8. Krzywystok
  9. Sosnowa-Dębowa i Kraczew- wspólny wieniec

W konkursie na „Najsmaczniejszą potrawę” wszystkie koła otrzymały równorzędną nagrodę. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy „Razem”.

 
 

 

 
Skip to content