7 drużyn młodzieżowych, w tym 3 dziewczęce i 4 chłopięce, uczestniczyło w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Komarowie-Osadzie w Powiecie Zamojskim.

Wśród dziewcząt rywalizację na stadionie Klubu Sportowego „Legion” wygrała drużyna z Duba, drugie miejsce wywalczył zespół z Zubowic, a trzecie z Komarowa.

Rywalizacja zespołów chłopięcych zakończyła się zwycięstwem drużyny ze Śniatycz, przed  reprezentacją miejscowości Dub, trzecie miejsce zajęły Zubowice, a czwarte zespół z Komarowa.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc zarówno w grupie dziewcząt jak i chłopców otrzymali od wójta Gminy Komarów Wiesławy Sieńkowskiej nagrody pieniężne.

Zawody Sportowo-Pożarnicze dla dorosłych drużyn są najwyższą formą sprawdzania umiejętności strażaków w prowadzeniu akcji gaśniczej. Wprawdzie zespoły młodzieżowe w gaszeniu pożarów bezpośrednio nie mogą brać udziału, ich umiejętności posługiwania się sprzętem gaśniczym również są systematycznie weryfikowane.

Podczas Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych najwyższe odznaczenie strażackie, Złoty Znak Związku OSP, otrzymał wieloletni sekretarz ochotniczej straży w Antoniówce Zdzisław Kupiec.

(fot.U.Pakuła i I.Pełypyszyn)
Więcej na www.iaslubelskie.pl

Skip to content