31.03.2010 r. Posterunek policji w Komarowie – Osadzie pozostanie na swoim miejscu co najmniej do końca roku. Do tego czasu policja Komenda Wojewódzka raz jeszcze przeanalizuje plany likwidacji placówki.

Taką odpowiedź, od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, otrzymała wójt Wiesława Sieńkowska. „Wolałabym, żeby przyszłość posterunku była pewna na dłużej, ale nawet taka zapowiedź nas cieszy” – powiedziała Informacyjnej Agencji Samorządowej Wiesława Sieńkowska.

1 kwietnia tego roku posterunek w Komarowie miał być zlikwidowany, a funkcjonariusze przeniesieni do Łabuń. Przeciwko temu opowiedzieli się mieszkańcy, a władze gminy interweniowały w tej sprawie u Komendanta Głównego. Na początku marca gen.insp. Andrzej Matejuk zapewnił, że policja wstrzyma się z likwidacją i jeszcze raz zastanowi nad tą decyzją. Teraz jest już pewne, że zmiany nie wejdą w życie co najmniej do 31 grudnia tego roku.

Władze gminy przekonują, że większość mieszkańców to ludzie starsi, którzy do nowego posterunku w Łabuniach mieliby około 30 kilometrów, a na ewentualne interwencje funkcjonariuszy musieliby dłużej czekać. Ponadto, zdaniem samorządowców, policjanci, którzy są na miejscu, pomagają pracownikom pomocy społecznej oraz budzą respekt i szacunek szczególnie wśród młodzieży. Dlatego, zdaniem władz gminy, likwidacja posterunku spowodowałaby znaczne pogorszenie stanu bezpieczeństwa mieszkańców.

Gmina od lat pomaga miejscowej policji. Współfinansuje m.in.: zakupy paliwa i sprzętu. Oddała też, bezpłatnie, do dyspozycji funkcjonariuszy piętro swojego budynku i nie pobiera opłat za  energię czy wodę. Władze Komarowa zapewniają, że jeśli będzie trzeba przejmą na siebie wszystkie koszty utrzymania posterunku.

Więcej na www.iaslubelskie.pl

Skip to content