08.04.2010 r. Droga Księżostany – Krzywystok w gminie Komarów Osada w Powiecie Zamojskim zostanie odbudowana. Gmina właśnie szuka wykonawcy robót, które będą prowadzone na odcinku prawie 700 metrów.

Trasa biegnie po dnie wąwozu, dlatego większe opady powodują wymywanie, zarówno nawierzchni jak i podłoża drogi. Po remoncie sytuacja powinna się poprawić, bo całe podłoże ma być wzmocnione, brzegi zabezpieczone, a na samej trasie – na razie gruntowej – zostaną położone betonowe płyty o wymiarach 1,5 na 3 metry. „Dzięki tym zabiegom droga będzie lepsza i trwalsza  niż dotychczas” – mówi sekretarz gminy Stanisław Siek.

Samorząd zapłaci za inwestycję tylko 25 procent kosztów. Resztę otrzyma z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Umowa o przekazaniu środków już została podpisana, a teraz gmina ogłosiła przetarg na wykonanie inwestycji. Firma, która go wygra powinna zakończyć prace do 20 października tego roku.

Na remont czeka też prawie 13-kilometrowy fragment najważniejszej trasy w gminie. Prowadzony razem z powiatem remont drogi Wólka Łabuńska – Przewale ma się rozpocząć w tym roku, a zakończyć w przyszłym.

Więcej na www.iaslubelskie.pl

Skip to content