25.05.2010 r. Remont ośrodka zdrowia w Komarowie – Osadzie w powiecie zamojskim będzie kosztować prawie 1 milion 880 tysięcy złotych. Taką cenę zaproponowała firma, która wygrała przetarg na realizację tej inwestycji. Umowa z wykonawcą ma być podpisana w przyszłym tygodniu.

Prace zostały podzielone na 2 etapy. W tym roku budynek ma być docieplony i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy wejściu będzie zbudowany odpowiedni podjazd i zamontowana winda. Pierwszy etap remontu powinien się zakończyć do 25 listopada. Pozostałe prace, w tym wymiana wszystkich instalacji, mają być wykonane do 19 września 2011 roku.

Budynek ośrodka zdrowia w Komarowie składa się z 2 części. Ta nowsza została jednak wybudowana już ponad 30 lat temu i nigdy nie była tak gruntownie remontowana. Teraz będą odnawiane ściany, wymieniane sieci: elektryczna, wodociągowa, kanalizacyjna i gazowa oraz centralne ogrzewanie.

Ośrodek jest jedynym tego typu w gminie Komarów – Osada. Miejscowi lekarze rodzinni świadczą usługi w ramach Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, ale to samorząd jest właścicielem budynku i działki, na której on stoi.

Samorząd pokryje tylko część kosztów planowanej modernizacji. Na resztę otrzyma dofinansowanie z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Więcej na www.iaslubelskie.pl

Skip to content