18.06.2010 r. Władze Gminy Komarów-Osada w Powiecie Zamojskim będą się starać o dofinansowanie 4 świetlic wiejskich ze środków Unii Europejskiej. Podczas sesji w piątek 18 czerwca, radni zatwierdzili plany odnowy, które są niezbędne do ubiegania się o dotacje.

Świetlice mają powstać w 4 miejscowościach: Antoniówka, Dub, Janówka i Śniatycze. W większości z nich są remizy lub świetlice, które będą generalnie remontowane, jedna ma być wybudowana od podstaw.

Jeśli gmina otrzyma dofinansowanie, w istniejącej remizo-świetlicy w Antoniówce będzie wymieniany dach i wykonana nowa elewacja. Remontowane będzie również całe wnętrze budynku. Obecna remiza w miejscowości Dub zostanie wyburzona, a na jej miejscu będzie wybudowany nowy, parterowy budynek z podjazdem dla wózków inwalidzkich. W Janówce oprócz docieplenia istniejącej świetlicy i generalnego remontu w środku budynku ma być uporządkowany także teren wokół niego. W Śniatyczach będą prowadzone podobne prace oraz wymieniany dach.

Zaakceptowane przez radnych plany odnowy miejscowości samorząd dołączy teraz do wniosku o przyznanie dotacji. Wszystkie dokumenty muszą być złożone do 16 lipca, bo wtedy upływa termin naboru, ogłoszonego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Ponadto podczas piątkowej sesji radni przyjęli uchwałę o przyznaniu 10 tysięcy złotych dla, poszkodowanej przez powódź, Gminy Wilków w Powiecie Opole Lubelskie. W sumie pieniędzy dla powodzian będzie 2 razy więcej, bo ponad 11 tysięcy zebrano wśród mieszkańców, pracowników jednostek samorządowych i radnych. Środki, przyznane w piątek przez Radę Gminy, zostaną przekazane na konto Gminy Wilków, natomiast pieniądze zebrane przez sołtysów w przyszłym tygodniu trafią bezpośrednio do powodzian.

Więcej na www.iaslubelskie.pl

Skip to content