Iście olimpijskie zmagania miały miejsce w Komarowie-Osadzie podczas Pucharu Ziemi Zamojskiej i Memoriału Mariana Cecha. Patronat nad zawodami objął Starosta Powiatu Zamojskiego Pan Henryk Matej. 21 lutego 2010 roku przyjechali do Komarowa, by walczyć o miejsca medalowe miłośnicy narciarstwa biegowego z Tomaszowa Lub, Zamościa, Komarowa, Zubowic, Łosica, Suśca i Wólki Łosinieckiej. W zmaganiach sportowych wzięło udział 87 zawodników startujących w 7 kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. Duże słowa uznania należą się seniorkom i seniorom, którzy licznie stawili się na linii startu i w pięknym stylu Justyny Kowalczyk pokonali odpowiednio 5.000 i 10.000 m.

Organizatorzy nie pobierali opłat startowych, co mile zaskoczyło uczestników. Wszyscy zawodnicy otrzymali gorący bigos, kiełbaskę z grila oraz herbatę. Zawody przebiegały w sympatycznej i miłej atmosferze. Zawodnikom sprzyjała też pogoda i nad Komarowem zaświeciło słońce.

W sportowych zmaganiach pierwsze miejsca zajęli: Kategoria Skrzaty – Ciećko Dawid (Tomaszów Lub); Kategoria II – Katarzyna Sendecka (Tomaszów Lub.) i Maciej Stępora (Tomaszów Lub); Kategoria III – Aleksandra Bałuta (Komarów-Osada) i Karol Kurzępa (Komarów-Osada); Kategoria. IV – Kinga Ciećko (Tomaszów Lub) i Karol Kołtuniak (Komarów-Osada); Kategoria. V – Magdalena Józefo (Komarów-Osada) i Jakub Bajwoł (Tomaszów Lub); Kategoria VI – Tomasz Narolski (Komarów-Osada); Kategoria Seniorki – Ewa Korkosz (Tomaszów Lub), Kategoria Seniorzy – Andrzej Latawiec (Zamość).

W punktacji drużynowej zwyciężył UKS „Jutrzenka” Komarów-Osada (449 pkt) przed MULKS Tomaszów Lub (325 pkt). na trzecim miejscu uplasował się UKS „Ostoja” Zubowice (120 pkt.)

Zawody zorganizowano dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Gminy w Komarowie-Osadzie, za co składamy serdeczne podziękowania. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Zamościu. Fundatorem kiełbasy była Pani Janina Cech żona ś.p Mariana Cecha

Organizatorzy gorąco dziękują Państwu: M. i F. Mulawom za udostępnienie podwórza na potrzeby zawodów; J. i L. Skowronkom, A. i A. Poznańskim oraz D.i K Kuźniarskim za udostępnienie pól, na których zostały wykonane trasy biegowe.